BG Quick® - FAQ

1. Dodávky

1.1. Jak je BG QUICK® balený?
BG QUICK® se dodává v jednotných víkem uzavřených kbelících z bílého plastu o objemu 30 litrů a hmotnosti 40 kg. Obsah kbelíků rozeznáte jediným pohledem podle barevného pruhu, kterým je kbelík označen po celém obvodu.
1.2. Jaké je minimální množství BG QUICK®u, které mohu odebrat?
Minimální množství je 200 kg, protože potřebujete 4 kbelíky prášku a 1 kbelík kapaliny, které se smíchají. Každý kbelík má 40 kg. Menší množství lze získat, ale s příplatkem za přebalení do netypických obalů, takže se to nevyplatí.
1.3. Jaké jsou dodací lhůty BG QUICK®u?
Pokud mluvíme o množství řádově v jednotkách tun, tak prakticky okamžitě. Sběrná služba dopraví toto množství obvykle do 3 dnů od objednání kamkoliv v rámci ČR. Kdyby někdo spěchal ještě více, může si přijet do skladu v Pardubicích (CESTA DO SKLADU) a dostane BG QUICK® týž den.
1.4. Musím si pro BG QUICK® přijet do Pardubic?
Ne. Sběrná služba Vám ho dopraví obvykle do 3 dnů a není drahá.
1.5. BG QUICK® se dodává ve vratných zálohovaných obalech. Co s nimi, když jsou prázdné?
Obvyklý postup je takový, že v objednávce další várky BG QUICK®u uvedete, kolik vracíte prázdných obalů a jsou Vám kompenzovány plnými. Pokud byste z nějakých důvodů pouze chtěli vrátit prázdné obaly, jednoduše je pošlete poštou nebo sběrnou službou na naši adresu do Pardubic a dostanete vrácenou zálohu. Je též možná telefonická domluva (KONTAKTY), že si je vyzvedneme sami, až budeme zaškolovat s BG QUICK®em další pracoviště poblíž Vašeho sídla.

2. Skladování

2.1. Jak dlouho mohu BG QUICK® skladovat?
V originálních uzavřených obalech velmi dlouho. V načatém balení nejméně 1 rok.
2.2. Musí být BG QUICK® skladován v temperovaných místnostech?
Vůbec ne. Lze s ním pracovat do –50 °C a tak může být také skladován. Je-li skladován na otevřeném prostranství, utrpí jedině papírové štítky na plastových obalech.

3. Práce s BG QUICK®em

3.1. Můžeme si opravy komunikací BG QUICK®em udělat sami nebo to mohou dělat jen specializované firmy?
Práce s BG QUICK®em je tak jednoduchá, že po desetiminutovém zaškolení to svede každý, kdo někdy držel zednickou lžíci v ruce.
3.2. Jak se naši pracovníci naučí pracovat s BG QUICK®em? Z prospektů?
Je to také možné, protože práce s BG QUICK®em je opravdu jednoduchá. Návody si můžete stáhnout (KE STAŽENÍ) z našich webových stránek. Ale doporučujeme, abyste si s námi domluvili zaškolení zdarma, jako zatím všichni naši zákazníci. Ještě ušetříte, protože dopravu materiálu pak máte zdarma a potřebný BG QUICK® přivezeme. A my máme jistotu, že vysoká kvalita BG QUICK®u neutrpí nevhodným zpracováním a že bude aplikován pouze tam, kde může opravdu přinést ekonomické výhody.
3.3. Když nemám nikoho, kdo by nám opravy BG QUICK®em provedl, na koho se obrátit?
Dnes už prakticky v každém okrese je minimálně jedna firma, která od nás BG QUICK® odebírá a byla zaškolena. Rádi Vám poskytneme kontakt (ŠKOLENÍ ZÁSTUPCI V KRAJÍCH) nebo Vám zpracujeme nabídku sami a práce zajistíme. Vyplňte objednávkový formulář (POPTÁVKA).
3.4. Mohu do hlubokých výmolů hodit nejdříve vrstvu štěrku a pak teprve BG QUICK®, abych ušetřil?
Ne, protože byste ztratili hlavní výhodu BG QUICK®u, že se přilepí k podkladu a nevypadne, i když ho těžká doprava na měkkém podloží časem také může promáčknout. Lepší metodou je štěrk do BG QUICK®u přidat přímo při míchání. Lze přidat až 50 % suchého kameniva.

4. Míchání

4.1. Lze BG QUICK® naředit vodou?
V žádném případě! Dokud BG QUICK® neztuhne, je rozpustný ve vodě. Tím byste celou namíchanou várku znehodnotili a neztuhla by.
4.2. Jak se BG QUICK® míchá?
BG QUICK® se míchá jako suchá malta. Pouze se místo vody přidá kapalina, kterou dostanete spolu s práškovou složkou. Malé množství (tak do 5 kg) lze namíchat ručně, zednickou lžící v kbelíku. Větší množství (do 20 kg) se míchá míchadlem na vrtačce v kbelíku. Na největší dávky (až 500 kg) se používají míchačky s nuceným oběhem (nádoba stojí a hnětací ramena se pohybují), jako na plastbetony.
4.3. Lze BG QUICK® namíchat v běžné zednické míchačce na maltu či beton?
Ne! BG QUICK® se po smíchání práškové a kapalné složky zahřívá a musí být umíchán během 1 až 2 minut. To běžné míchačky nestihnou. Proto se musí používat speciální míchačky na plastbetony, tzv. míchačky s nuceným oběhem (nádoba stojí a hnětací ramena se pohybují).
4.4. Musím práškovou a kapalnou složku BG QUICK®u pro míchání odvažovat?
Ne! Obě složky (prášek : kapalina) se sice dodávají v hmotnostním poměru 4 :1 a tak je také lze smíchat, ale právě tak dobře lze obě složky odměřit objemově, což je zedníkům bližší. Objemový poměr (prášek : kapalina) je 3 : 1, tedy 3 zednické naběračky (lidově šufánek nebo fanka) prášku na 1 zednickou naběračku kapaliny. Z praxe víme, že po velice krátké době dostane každá parta míchací poměry „do oka“ a míchá podle konzistence, jako běžnou maltu či beton. Prostě: Když je směs moc suchá, přidají kapalinu, když je moc tekutá, přidají prášek.
4.5. Kdy mohu do směsi BG QUICK®u přidat kamenivo?
Pokud je vrstva BG QUICK®u tlustší než 3 cm, lze přidat až 50% kameniva (vahově). Abyste nemuseli vážit, využijte objemového míchání v poměru (prášek : kamenivo : kapalina) 3 : 2 : 1 – viz bod 4.4.

5. Potřebné vybavení

5.1. Je pro zpracování BG QUICK®u potřebné nakoupit nějaké speciální drahé stroje?
Ne! Stačí gumový zednický kbelík, lžíce a lať. Do sklíčidla vrtačky si koupíte vrtulové míchadlo a můžete začít. Vstupní investice se vejde do 500,-Kč.
5.2. Jaké nářadí doporučujete pro míchání BG QUICK®u?
Velmi se nám osvědčilo profesionální míchadlo NAREX ProTool MPX 1000 EQ. Není drahé a vydrží roky.

6. Vhodnost použití BG QUICK®u a podmínky při práci

6.1. Vůbec nespěchám a nepotřebuji, aby oprava komunikace byla hotová za 1 hodinu. Má pro mě za těchto okolností smysl používat BG QUICK®?
Převážná většina našich zákazníků nekupuje BG QUICK® kvůli tomu, že oprava může být hotova a pojízdná do hodiny, ale kvůli úsporám. Pokud BG QUICK®em zalijete úzkou dlouhou spáru, můžete uspořit až 90% nákladů proti jiným technologiím. Při vyplnění propadlého překopu po pokládce potrubí nebo kabelů spoříte minimálně 30%. A pro opravu malého výtluku Vám nikdo s asfaltem nepřijede. Tam chtějí zpracovat aspoň 3 tuny! Ale s 10 kg BG QUICK®u si výmol opravíte sami za 10 minut.
6.2. Lze s BG QUICK®em opravdu pracovat i v zimě?
V referencích uvidíte mnoho oprav ze zimního období (datum je vždy uvedeno). Není problém pracovat i za velkých mrazů s pomocí práškového urychlovače, kterého je potřeba maximálně 4%. Zatím nejnižší teplota, při které se v ČR BG QUICK® pokládal, byla – 23 °C (mrazírny bez odstávky).
6.3. Jakou má BG QUICK® konzistenci?
To záleží na tom, kolik dáte do prášku kapaliny. BG QUICK® lze namíchat jako tekutou zálivku, samonivelační maltu nebo suchý beton. Mechanické vlastnosti se tím nijak nezmění. Pouze doba tuhnutí se přebytkem kapaliny prodlouží.
6.4. Hodí se BG QUICK® i na opravu betonových podlah?
Ano, v referencích (PODLAHY) najdete mnoho příkladů.
6.5. Musí se BG QUICK® pokládat bez přerušení prací jako beton?
Ne. To je velká výhoda. BG QUICK® má vysokou přilnavost na všechny běžné materiály (kromě plastů), tedy i sám na sebe. Proto lze práce kdykoliv přerušit a kdykoliv bez potíží navázat – po několika hodinách, dnech i letech.
6.6. Proč jsou opravy BG QUICK®em levnější než asfaltové? BG QUICK® je levnější než asfalt?
Ne, BG QUICK® je dražší než asfalt, ale spotřebuje se ho mnohem méně, protože nevyžaduje frézování a vyplní výtluk, prasklinu či propadlý překop tak, jak vznikly. Lze pracovat za jakéhokoliv počasí a není třeba čekat na letní sezónu. Proto lze zavést systém preventivní údržby a likvidovat všechny poruchy v raném stádiu, dokud jsou malé a voda s mrazem je nezvětší.